Mooie tradities opnieuw in de kijker
Enkele mooie Vlaamse traditionele streekproducten mogen toegevoegd worden aan de lijst van erkende Vlaamse streekproducten: de Mechelse koekoek en Antwerpse handjes.

Enkele mooie Vlaamse traditionele streekproducten mogen toegevoegd worden aan de lijst van erkende Vlaamse streekproducten: de Mechelse koekoek en Antwerpse handjes. Voor die laatste ontving de Beoordelingscommissie twee dossiers.
Het West-Vlaamse potjesvlees, waarvoor De Veurn’ Ambachtse eerder al een erkenning op zak stak, krijgt ruimere weerklank. De Veurn’ Ambachtse diende met negen andere producenten een gezamenlijke aanvraag in voor een Vlaamse erkenning en die erkenning werd verkregen. De producenten zien de Vlaamse erkenning als een voorbereiding voor een Europese beschermingsaanvraag. Indien alles meezit haalt het West-Vlaamse potjesvlees in navolging van de Geraardsbergse mattentaart en het Brussels grondwitloof een Beschermde Geografische Aanduiding in 2010.
Ontdek hun verhalen op de productfiches, zie links op de homepage.
Veel leesplezier!